Menti Olmak

Mentilerimiz bu program için kendi kurumlarının yönetim kurulu başkanları veya CEO’ları tarafından tavsiye edilirler. Programın başarılı bir şekilde işleyebilmesi için Mentilerden Mentorları ile paylaşıma açık olmaları, Mentorlarından gelecek tavsiye, geribildirim ve önerileri dikkate almaları ve proaktif davranabilmeleri beklenmektedir.

Mentilerden, Mentorları ile yapacakları görüşmelerin içeriklerini önceden verimli bir biçimde belirlemeleri, bu görüşmeleri düzenli olarak planlamaları ve randevuların takibini ciddi bir şekilde yapmaları istenmektedir. Ayrıca kendileri için hazırlanan gelişim organizasyonlarına, değerlendirme ve sertifika süreçlerine eksiksiz olarak katılmaları gerekmektedir.

Mentiler aday gösterildiklerinde Praesta’nın bir danışmanı ile buluşur, özgeçmişleri, kişisel ve kariyer hedefleri, tecrübeleri ve kişilik yapılarıyla ilgili bilgi paylaşırlar. Buradaki amaç, kendileri için en uygun Mentor’un belirlenmesine zemin yaratmaktır. Bu çalışmanın sonucunda her Menti, tüm özellikleri göz önünde bulundurularak ticari bir çatışma yaratmayacak farklı bir kurumdan bir Mentor ile eşleştirilir.

Kararlaştırılan görüşmenin son anda iptal edilmesi bu sürece en çok zarar veren etkenlerden biridir. Bu nedenle, görüşmenin bir kere belirlendikten sonra çok zorunlu haller dışında mutlaka onurlandırılması tarafımızca tavsiye edilmektedir. Ayrıca programa herhangi bir sebepten ötürü devam edilememe durumunda, Praesta’yı bu durum hakkında bilgilendirmek gerekmektedir.

 

I. DÖNEM MENTİLERİMİZ

2. DÖNEM MENTİLERİMİZ