Türkiye'deki ilk ve tek kadın odaklı kariyer etkinliği olan “Genç Kadın Kariyer Günü” etkinliğinin üçüncüsü 4 Mart 2017 Cumartesi günü Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

“O yaparsa ben de yaparım” sloganıyla yola çıkan TurkishWIN, üçüncü kez Türkiye’nin ilk ve tek kadın odaklı kariyer gününü düzenledi. Alanında uzman 29 kadın ve erkeğin başarı hikayelerini anlattığı etkinliğe profesyoneller, girişimciler ve 125 üniversiteden 1.100 üniversite öğrencisi katıldı.

Anadolu'nun farklı şehirlerinden etkinliğe katılmak isteyen 80 genç kadına ulaşım bursunun verildiği etkinliğin açılış konuşmasını Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken yaptı. “Hayal et, Keşfet, Yola Çık” sözlerinin çok heyecan verici olduğunu belirten Çotuksöken, “Kadınların iş dünyasında olması yetmiyor, karar verici pozisyonlarda olmaları bizler için çok önemli.” dedi.

Etkinliğin “Kızkardeşlik” konulu bölümünde Yönetim Kurulunda Kadın Mentileri Borusan Danışmanlık YK Başkanı Canan Ercan Çelik, Head of pladis CEO Office Fulya Onat Fraser, Turkcell Müşteri ve İş Analitiği Direktörü Barış Karakullukçu, Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Elif Çelik, YenidenBiz YK Üyesi Özlem Yeşildere kendi hayat hikayeleriyle öğrencilere ilham verdi.

Praesta Türkiye Mentor Danışmanlık Yönetici Ortağı & Yönetim Kurulunda Kadın Program Direktörü Hande Yaşargil, yönetici pozisyonunda kadının oranının %13 olduğunu belirterek “Hikayelerinizin başındasınız, sakın korkmayın, engeller aşılır, yapamam dedikleriniz yapılır” dedi. Prof. Dr. Türkan Saylan’dan “Başardıklarınızla yetinmeyin”, Duygu Asena’dan “Katlanmayın” ve Ece Temelkuran’dan “İnandıklarınız söz konusu olunca susmayın” mesajı getirdiğini belirten Yaşargil, “Öyle özgürsünüz ki kanatlarınızı bir açsanız uçacaksınız”